אוולד דונהופר
מנצח (אוסטריה)

למד בוינה, עיר הולדתו: ניצוח תזמורת וניצוח מקהלה, צ'מבלו, עוגב וזמרה, באוניברסיטה למוסיקה, שם התמחה במוסיקה מוקדמת, החל משירה גריגוריאנית, ביצירותיהם של באך, בטהובן וברוקנר, וכן במוסיקה מודרנית, בדגש על אלתור בעוגב. את קריירת הניצוח שלו החל ב״Theater an der Wien״ כעוזרו של המנצח ברטראנד דה בילי. את הופעת הבכורה שלו ערך באולם זה ב-2007, עת נקרא להחליף את המנצח פאביו לואיזי בהפקת האופרה המוקדמת של מוצארט: "La Finta Semplice" עם התזמורת הסימפונית של וינה. בשנת 2008 ניצח על התזמורת הסימפונית של לייפציג, וכן על התזמורת הממלכתית של דרזדן. בשנים שלאחר מכן הופיע כמנצח באופרה העממית של וינה ובבתי אופרה כגון: אלטנבורג, ברן, ארפורט, לייפציג ורגנסבורג,  ובתזמורות רבות, ביניהן: תזמורת רדיו אוסטריה, תזמורת מוצרטאום זלצבורג והפילהרמונית של פראג.
במקביל פיתח אוולד דונהופר קריירה של צ'מבלן ומלווה מומחה במוסיקת הבארוק, והתארח בהרכבים כגון: Armonico Tributo Austria, ו- Lorenz Duftschmid. עם נגנית הויולה דה-גמבה מדלנה דל גובו הוא הקליט שלושה אלבומים לחברת דויטשה גרמופון. בנוסף לכל אלה שימש אוולד דונהופר מורה לניצוח בקונסרבטוריון בוינה וכן באוניברסיטה למוסיקה ואמנויות הבמה בגראץ.
הוא מופיע בקביעות בפסטיבלים אוסטריים ואחרים לרבות פסטיבל זלצבורג, פסטיבל Styriarte ופסטיבל Oude Muziek באוטרכט. בשנת 2019, לצד רסיטלים באוסטריה (צ'מבלו, עוגב, פורטה-פיאנו), ערך הופעות בכורה עם תזמורת ברנדנבורג, וכן עם תזמורת הבארוק אורפאו בביצוע "בריאת העולם" מאת היידן.

photo: Lukas Beck

רוצים להיות תמיד מעודכנים? מלאו את כתובת המייל שלכם:

 איורים: נעם וינר

© כל הזכויות שמורות לשוברטיאדה הישראלית